Dopiero w roku 2016 poznałem serię gier o Wiedźminie. Grałem póki co w część pierwszą i drugą i muszę powiedzieć, że obydwie są super miodne, wspaniałe, wciągające i byłem bardzo mile zaskoczony. Trzecia część wciąż czeka na mnie, a raczej na lepszy sprzęt – na moim aktualnym niestety w ogóle nie da się zagrać.

Tak czy siak z tej miłości musiałem również zrobić coś z temacie Wiedźmina.

Po wykonaniu saszetki XCOM zdecydowałem się wykonać coś mniejszego. Padło na portfel. Ironią tego wszystkiego było to, że portfel zabrał praktycznie tyle samo pracy, co saszetka. A licząc liczbę wykonanych oczek było również podobnie – około 15000 kordem Ariadna Koral 10.

Wiedzmin02

Na frontowej stronie umieściłem motyw wiedźmińskiego medalionu – pysk wilka z czerwonymi ślepiami.

Z drugiej strony motyw patriotyczny – pasek w biało-czerwonych kolorach narodowych.

Funkcje portfela ograniczyłem do tych, które w moim mniemaniu i praktyce wydają się konieczne i wystarczające – tj. duża kieszeń na banknoty, 4 gniazda na karty, schowek oraz zapinany na zamek błyskawiczny pojemnik na monety.

Wiedzmin03

Całość wyszła bardzo solidnie.

„Okładka” składa się z dwóch warstw i dobrze chroni zawartość przed czynnikami mechanicznymi.

Kord Koral jest na tyle mocny, że w splocie szydełkowym rozprucie portfela jest praktycznie niemożliwe. Zapięcie magnetyczne jest i wygodne, i praktyczne.

Wiedzmin08

 

Notka o zrzeczeniu się praw autorskich: Nazwa gry, logo i symbole, będące inspiracją dla tego projektu, są własnością firmy CD Project Red i pana Sapkowskiego. Nie roszczę sobie żadnych praw do ich własności. Niniejszy projekt jest artystyczną adaptacją wynikającą z miłości do gier, w tym tej konkretnej w szczególności.

Share Button