Worms World Party to jedna z wielu odsłon gry o zabawnych dżdżownicach bawiących się w wojnę. Ostatnio wraz z kumplem odświeżyliśmy wspomnienia i wieczorami urządzamy sobie małe sparringi po sieci. Estetyka gry jest prosta, czysta, kreskówkowa – można by rzec wręcz idealna, aby zabawić się w rękodzieło.

TorbaWorms01

Torba w założeniu miała być jak najprostsza. Kształt dużego, 40cm koła wyciąłem z masywnego, impregnowanego, włoskiego dżinsu. Pasek mógłby być parciany, ale nie chciałem aż tak upraszczać, więc pasek wraz z dnem torby wyciąłem również z tego materiału – dwa kawałki szerokości 5cm i długości 150cm.

Pasek i dno torby miały być połączone tak, aby wzrokowo się zlewały. Obszydełkowałem więc obydwa paski czarnym Koralem Ariadny. I nie ma co ukrywać – trwało to całe wieki.

Impregnowany, błyszczący dżins dałem na wierzch, natomiast do środka wyciąłem identyczne koła z innego dżinsu – czarno białego, srebrzyście się mieniącego. Obdziergałem wszystkie koła. Wszyłem zamek błyskawiczny i kieszonkę od strony tyłu torby.

TorbaWorms04

Na koniec przyszedł czas na wykonanie obrazka. W pierwszym kroku przeniosłem wydrukowany obraz za pomocą kalki na tylną stronę materiału. Następnie w odstępach około 1cm obleciałem igłą i nitką wszystkie kontury starając się przy tym, żeby nitka była zbliżonego koloru do elementu, który będzie w danym miejscu.

Wykonywanie obrazu zacząłem od szydełka. Najpierw różowe ciała robaczków z bordową obwódką. Idealnie sprawdziła się tutaj Camellia YarnArt – kordonek metalizowany. W kolejnym kroku poszły plaże, lądy, morza i chmury wykonane różnymi kordonkami Ariadny i YarnArt. Na koniec szydełkowania wykonałem niebo na przemian jasnym, błękitnym kordonkiem i turkusowym Koralem.

W kolejnym kroku przyszła pora na koraliki. Najpierw oczy stworków z białych i czarnych 2mm koralików. Następnie brwi, czerwona opaska, żółte pagórki. Potem złote koło – ramka koralikami 4mm, wnętrze 2mm. Potem dodałem 5mm perełki do chmurek, błękitne rurki i koraliki na niebie, dodatkowe szklaki na granicach mórz, plaż i lądów i na koniec posypałem ziemię i niebo silnie błyszczącymi cekinami.

Na koniec połączyłem wszystkie elementy i wszyłem długi zamek do zapinania torby. Cała praca trwała bity miesiąc czasu.

TorbaWorms03

Notka o zrzeczeniu się praw autorskich: Nazwa gry, postacie i symbole, będące inspiracją dla tego projektu, są własnością firmy Team17. Nie roszczę sobie żadnych praw do ich własności. Niniejszy projekt jest artystyczną adaptacją wynikającą z miłości do gier, w tym tej konkretnej w szczególności.

Share Button