Podoba mi się idea recyklingu. Mam zbiór spodni dżinsowych – generalnie nie pasują na mnie, bo albo za małe, albo za duże, albo nie ta płeć. Nie pytajcie skąd je mam – po prostu mam. No i walają się w szafie czekając na swoją kolej. Mam ambitny plan przerobić je wszystkie na coś użytecznego.

WIP1

Z drugiej strony bardzo polubiłem się z kordem Ariadna Koral – te wcześniej wykonane przedmioty: saszetka, portfel, zamek. Dumając z wieczora nad pomysłem na kolejny projekt zainspirowałem się szydełkowymi bluzkami wykonanymi przez jedną z pań (nie pomnę kto to był), gdzie głównym motywem była szydełkowa siatka. No więc zatem dumam sobie że taka siatka idealnie wyglądałaby na torebce i dodatkowo spełniała funkcję kieszeni na jakieś drobiazgi.

WIP3

Kolejna sprawa – maszyna do szycia, którą posiadam, to mini maszyna – taka mała plastikowa rzecz. Szyć szyje, ale jeśli miałaby sobie z większym wyzwaniem poradzić, to prędzej się rozleci. Więc jak tu gruby masywny wzmacniany wielowarstwowy dżins zeszyć? No i Koral + szydełko okazały się strzałem w dziesiątkę – po prostu wszystkie szwy zastąpię szydełkiem. I tak pomysł na torbę z szydełkową siatką się narodził.

TorebkaJK03

Projekt nie mógł być zbyt prosty – bo nie lubię zbyt prostych. Taak wiem – KISS rule – i czasami się zmuszam do upraszczania, ale generalnie lubię pod górkę – to rozwija i wzmacnia :). Torebka jak każda powinna mieć pasek, z regulatorem i dobrze byłoby, gdyby miała na pasku poduchę. No i musi mieć więcej kieszeni, niż jedna! I najlepiej, żeby miała siatki wszędzie naokoło jako element eleganckiej dekoracji.

TorebkaJK05

Z motyką na słońce! Po wykrojeniu wszystkich elementów, zgromadzeniu zamków i dodatków i przeszyciu wzmocnień wziąłem się za szydełkowanie. Ale liczba oczek okazała się potwornie duża. Dziergałem i dziergałem dzień po dniu! Suma sumarum praktycznie cała srebrna szpula poszła na ten projekt, czyli lekko licząc 0,5 km kordu. Jednak efekt zdaje się być warty poświęconego czasu. Torebka jest mocna, trzyma kształt i wygląda unikalnie.

TorebkaJK01

Kup teraz na ETSY

Share Button