Czemu zabrałem się za wyszydełkowanie różowej kopertówki z motywem modliszki?…

Modliszka2

Po pierwsze – udało mi się przypadkowo wyrwać na allegro zestaw czterech grubych kordonków Ariadna Perła w kolorze różowym. Tych nici Ariadna już nie produkuje, ale okazuje się, że jeszcze można je dostać z drugiej ręki. Kordonek jest gruby, lśniący, świetnie się z nim pracuje.

Po drugie – zgłębiam ostatnio tematy ogólnie pojętych relacji w społeczeństwie, m.in. feminizm.

No i jak przyszło mi zdecydować, co wykonam z tego cudownego kordonka, to wpadł mi do głowy pomysł: torebka dla kobiety… może kopertówka – na kopertówkę powinno wystarczyć kordonka… ale też żeby miała jakiś wzór, temat, dowcip może, albo żeby po prostu urzekała… femi femi… modliszka :D.

Modliszka1

Torebka wykonana jest w większości półsłupkami. Wyjątek stanowi środek, gdzie wzór składa się z przeplatanych 5x oczko ścisłe i 5x słupek.

Haft zaprojektowany na bazie zarysu modliszki w odcieniach szarości został wykonany z metalizowanego kordonka YarnArt Camellia.

Z kolei haft z różami wykonany na bazie wzoru odnalezionego gdzieś na pintereście wykonany z trzech kolorów w.w. metalizowanego kordonka.

Modliszka4

Środek wykończony połyskującą podszewką w prowokującym, pomarańczowym kolorze.

Zapięcie magnetyczne; wewnątrz zamek błyskawiczny oraz dodatkowy schowek na zamek po drugiej stronie torebki.

Jak na kopertówki przystało jest opcja noszenia na ramieniu na odpinanym łańcuszku. Również rączka do trzymania w ręku jest odpinana.

Modliszka3

No i do zestawu dołączyłem parę kolczyków z kolcami, żeby było groźniej…

 

Torebkę można kupić tutaj: http://srebrnaagrafka.pl/sklep/kozaluss/produkt/modliszka-torebka-kopertowka-i-kolczyki

Share Button